Bardzo często w mojej pracy spotykam się z pytaniem od osób korzystających z metody dr Żenni, czy jest to terapia bezpieczna, ponieważ lekarze przestrzegają przed NIENAUKOWYMI metodami leczenia tarczycy. Warto zadać tutaj pytanie: dlaczego na oddziałach i w gabinetach rehabilitacyjnych refundowanych przez NFZ od wielu lat stosuje się te NIENAUKOWE metody - prądy Bernarda (tzw. diadynamik)?

W metodzie Zenni stosujemy ten sam aparat, nieco zmodyfikowany, aby można było wykorzystać do stymulacji tarczycy, przysadki mózgowej i innych narządów objętych stanem zapalnym. Określanie tej metody jako NIENAUKOWEJ jest bezpodstawne.

Przepływ prądu galwanicznego zmienia przepuszczalność błon granicznych w obrębie różnych tkanek, wzrasta poziom przemiany materii, zwiększają się procesy osmozy i dyfuzji w tkankach. Dzięki temu dochodzi do poprawy funkcji życiowych narządów organizmu.

Autorka serwisu

 

"PRZEKRÓJ" Nr 51/2009

" Efekty są spore, choć nie natychmiastowe, zwłaszcza w leczeniu tarczycy. Jednak elektrostymulacja metodą Zenni jest bardzo dobrą alternatywą dla terapii chemicznej. Szybko okazuje się skuteczna w zespołach bólowych, stanach zapalnych, alergiach, astmie, żylakach podudzi, problemach z krążeniem tętniczym i limfatycznym". - mówi dr Mieczysław Bąkowski ze Studia Promocji Zdrowia w Płocku.

 


 

 

„FAKT” czerwiec 2011

ZAKRZEPICA WYLECZONA!

Zakrzepica wyleczona – stwierdzili lekarze po przeprowadzeniu badań u pacjentki, której przypadek zainteresował wszystkich. Oto on:

-„ Po depilacji laserowej jaką mi wykonano na łydce w okolicy żylaka, doszło do strasznego bólu uniemożliwiającego chodzenie, obrzęku nogi i zmiany koloru skóry. Chirurg stwierdził u mnie zapalenie żył, a po kilku dniach – zakrzepicę. Znalazł skrzep, który stanowił zagrożenie mojego życia. Kolejne konsultacje potwierdziły diagnozę i poza lekami zalecono operację mającą na celu usunięcie całej żyły, a więc zlikwidowanie żylaka i niebezpiecznego skrzepu, a tym samym zakrzepicy. Jednak w międzyczasie (czekając na zabieg) zaczęłam korzystać z elektrostymulacji Metodą Zenni – najpierw z powodu Hashimoto. Przyniosły one wyraźną poprawę stanu zdrowia. Wyniki TSH unormowały się, poprawił mi się wzrok, ale przede wszystkim ustąpiły problemy związane z nogą. Po 7 stymulacjach wykonałam badanie dopplerowskie i okazało się, że nie ma skrzepu i zakrzepicy, operacja nogi nie jest już potrzebna” – mówi pani Barbara Sobala.

-„ Niewątpliwie wynik badania Dopplera tej pacjentki potwierdza brak materiału zakrzepowego – stwierdzonego wcześniej w takim badaniu, zatem potwierdza wyleczenie zakrzepicy” – komentuje dr Szymon Woronko.

- „ W przypadku leczenia Metodą Zenni uruchamiane są w organizmie procesy autoregulacyjne. To niezwykle obiecująca metoda, która daje wielką nadzieję lekarzom i pacjentom na leczenie trudnego zespołu chorobowego jakim jest zakrzepica naczyń. Jeśli dalsze przypadki potwierdzą jej skuteczność, to będziemy mieć do czynienia z nowym osiągnięciem na miarę odkrycia penicyliny” – twierdzi dr Woronko.

- „To nie jest jedyny przypadek wyleczenia zakrzepicy przy pomocy elektrostymulacji Metodą Zenni” – informuje jej wynalazca Viktor Zenni.

O innym (swoim) – mówi pani Teresa z Gdyni.

-„Po wyjściu ze szpitala, gdzie byłam trzy tygodnie na intensywnym leczeniu z powodu mikrozatorowości płucnej wikłającej zakrzepicą kończyny dolnej lewej, brałam leki i poddawałam się elektrostymulacji Metodą Zenni. Po kilkunasty zabiegach mój stan zdrowia bardzo się polepszył, co potwierdziły wyniki przeprowadzonych badań. Dwa guzki tarczycy rozpadły się, poziom hormonów był w normie, a co najważniejsze – zakrzepica została wyleczona. Badanie Dopplera wykazało, że układ żył głębokich i powierzchownych kończyn dolnych jest bez zmian zakrzepowych”.

Więcej o zakrzepicy:

Zakrzepica to stan chorobowy polegający na powstawaniu zakrzepu żył głębokich.

-„Dotychczas znane i stosowane powszechnie leczenie zakrzepicy polega na leczeniu operacyjnym, a wię inwazyjnym, które nie zawsze gwarantuje całkowite wyleczenie, czyli całkowitą ewakuację materiału zakrzepowego i na farmakologicznym, które obarczone jest ryzykiem powikłań, jakim może być oderwanie się rozpuszczanego skrzepu i w konsekwencji może doprowadzićdo udaru mózgu lub zawału płuca. Ale leczyć trzeba” – informuje dr Woronko.

-„Zakrzepica powstaje na skutek zaburzeń krzepliwości krwi, współistniejących ze stanem zapalnym ściany naczynia, do którego dochodzi przez zainfekowanie bakteriami, grzybami, wirusami albo przez działanie mechaniczne takie jak uderzenie, ucisk, wysoka temperatura. Jeśli w organizmie jest przewlekły stan zapalny, to rośnie gotowość do szybszego krzepnięcia, co może prowadzić do zakrzepu, zwłaszcza w sytuacji unieruchomienia kończyn i niewystarczającego nawodnienia organizmu. Dlatego tak ważne jest podczas dłuższych podróży picie płynów i poruszanie nogami” – przestrzega lekarz Szymon Woronko.

- „ Na zakrzepicę narażone są nie tylko osoby długo. Lub często podróżujące, ale przede wszystkim ludzie z nadwagą, cukrzycą, z zaburzoną gospodarką węglowodanową i cholesterolową.”

 

zobacz artykuł o oczyszczaniu organizmu poprzez chelatację

oraz Omega 3 w profilaktyce chorób krążenia

 


 

 

 Wg danych z przeprowadzonych badań wsród pacjentów w wieku 39-75 lat, którzy zostali poddani elektrostymulacji prądami Bernarda i prądem galwanicznym, u 73% terapia ta odniosła pozytywny efekt i pacjenci uznali metodę za skuteczną i przewyższającą efektywnością inne metody, a także farmakologię. Największe efekty były przy schorzeniach tarczycy. 66% poddanych terapii stwierdziło już w ciągu 3 pierwszych stymulacji poprawę udokumentowaną badaniami diagnostycznymi (USG, tomografia, poziom hormonów) wykonanymi w wyspecjalizowanych placówkach medycznych.

Zobacz więcej:

Praca magisterska napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Andrzeja Denysa (proszę chwilę poczekać, gdyż długo się instaluje)

"Elektroterapia wg Viktora Zenni w subiektywnej ocenie pacjentów"

Co wpływa na choroby tarczycy

Forum o metodzie Żenni