Stopnie zanieczyszczenia organizmu

Człowiek już od dawna nie chce żyć zgodnie z prawami natury. Przestał korzystać z dobrodziejstw światła, powietrza, wody i ziemi. Przyzwyczaił się do tego, że wszystko musi być ciepłe, smaczne, słodkie, ugotowane, upieczone, usmażone, grillowane, itd.

Źródła przedostawania się toksyn do organizmu:

  • szkodliwe oddziaływanie środowiska zewnętrznego
  • nieprawidłowy styl życia: palenie tytoniu, przyjmowanie narkotyków, alkohol, przejadanie się, nadużywanie leków itp.
  • negatywne emocje, psychiczny wpływ niezrealizowanych dążeń człowieka
  • toksyny nabyte przekazywane z pokolenia na pokolenie, dziedziczne
  • toksyny nabyte przez dziecko w okresie płodowym, w macicy matki, w okresie ciąży oraz w okresie niemowlęcym i dziecięcym (infekcje bakteryjne i wirusowe)
  • dziedziczna skłonność do zaburzeń przemiany materii, produkty przemiany materii
  • neurotoksyny powstałe w wyniku obciążeń psychicznych
  • toksyny wydzielane przez żywe mikroorganizmy w ciele człowieka (wirusy, bakterie, pierwotniaki, robaki), ich produkty przemiany materii oraz wynik rozkładania się martwych mikroorganizmów
  • produkty rozpadu komórek naszego własnego organizmu, powstające w wyniku oddziaływania mikroorganizmów
  • trujące produkty powstałe podczas nieprawidłowych przemian metabolicznych w naszym organizmie - autotoksyny

Stopnie zanieczyszczenia organizmu:

W 1955r niemiecki lekarz dr H.H. Reckeweg sformułował teorię zanieczyszczenia organizmu człowieka (homotoksykologia). Wg tej teorii choroba jest wyrazem walki obronnych sił organizmu, sterowanych przez układ immunologiczny, z zewnętrznymi i wewnętrznymi toksynami. Reckeweg wyodrębnił 6 stadiów zanieczyszczenia organizmu:

1. Stadium- faza wydalania. Fizjologiczne wydalanie wszystkich rodzajów toksyn z tkanek w procesie przemiany materii.

2. Stadium - faza reakcji, czyli odpowiedzi na nagromadzenie się toksyn. Wydalanie wszystkich rodzajów toksyn z tkanek nasila się w sposób patologiczny. Mogą wystąpić: podwyższenie temperatury (stan zapalny), katar, kaszel, potliwośc, biegunka, wyciek ropy, bóle. Człowiek wygląda zdrowo, ale zaczyna odczuwać ciągłe zmęczenie, wyczerpanie zwłaszcza rano po przebudzeniu, częste przeziębienia, pojawiają się wypryski skórne, trądzik.

3. Stadium - nagromadzenia i przegrupowania dużej ilości toksyn. Niewielkie nagromadzenie toksyn w postaci otyłości pierwszego stopnia, lub odwrotnie - wychudzenia pierwszego stopnia, z powstawaniem nowych miejsc gromadzenia: tłuszczaki, włókniaki, kaszaki, polipy, hemoroidy itp. Do ciągłego zmęczenia dołączają bóle głowy i łamanie w kościach całego ciała, wzdęcia, nadkwaśność, bóle brzucha, wzdęcia, biegunki,

W tych trzech stadiach organizm jakoś radzi sobie z zanieczyszczeniami poprzez okresowe zaostrzenia, mające na celu usunięcie toksyn. Jeśli mimo to do oczyszczenia nie dochodzi, to proces gromadzenia toksyn przechodzi w kolejne stadia, które charakteryzują się przedostawaniem się toksyn do wnętrza komórek i uszkadzaniem ich. Następnie, przy nagromadzeniu się toksyn, uszkodzeniu ulegają struktury wewnątrzkomórkowe - enzymy i geny. W tych stadiach aktywniej ujawniają się schorzenia dziedziczne i skłonności do nich. Trzy pierwsze stadia można określić jako zanieczyszczenie tkankowe, kolejne trzy - jako zanieczyszczenie komórkowe. Zobacz też artykuł o wątrobie

4. Stadium - nasycenia. Objawy: nerwica wegetatywna, migrena, przedwczesne przekwitanie, zaburzenia przemiany materii, osteoporoza, zespół przewlekłego zmęczenia itp.

5. Stadium - degeneracji, czyli uszkodzenia. Pojawiają się uszkodzenia wtórne: zanikowy nieżyt nosa, niedowłady, zanik nerwy wzrokowego, nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych, deformacja organów wewnętrznych, kości i stawów.

6. Stadium
- zezłośliwienia - powstają schorzenia onkologiczne.

W stadiach 4-6 organizm jest w znacznym stopniu narażony na szkodliwe działanie toksyn. Na tych etapach organizm usiłuje, w najbardziej optymalny sposób i jak najdłużej, zachować życie, a toksyny wyrzuca wraz z ropą przez przetoki i choroby metaboliczne.

źródło: "Metody oczyszczania i regeneracji organizmu" dr n. med.Olga Jelisejewa

zobacz test dr Volla - pasożyty

zobacz Oczyszcanie organizmu

Mikroskopowa analiza kropli krwi

Kupuj taniej - zapisz sie do klubu Calivita