Oczyszczanie organizmu

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Proponowane przez prof. dr n. med. Valerię Sedlak-Vadocz - specjalistę biochemii klinicznej, medycyny nuklearnej i patofizjologii klinicznej, przewodniczącą Zespołu Doradców Medycznych CaliVita International.


Oczyszczanie organizmu preparatem Paraprotex przeprowadza się w celach prewencyjnych.  Polega na wzmocnieniu systemu immunologicznego, utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej jelit i utrzymaniu równowagi kwasowo - zasadowej organizmu (homeostazy).

 

UWAGA!
Należy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej ilości płynów do organizmu w oczyszczaniu z toksyn. Brak spełnienia tego warunku może spowodować kumulację rozpuszczonych toksyn w organizmie oraz gorsze samopoczucie, ból i zawroty głowy, mdłości. W takim przypadku należy szybko uzupełniać odpowiednią ilość płynów (woda mineralna, lub zielona herbata, zupa warzywna, dla osoby dorosłej 2,5-3 litry dziennie)  NIE SPOŻYWAĆ mleka pasteryzowanego i UHT, tłustych mięs, napojów gazowanych i słodzonych itp.,kawy, cappucino oraz słodyczy. Produkty te wspomagają dalszy rozwój, grzybów, drobnoustrojów i pasożytów. Na czas oczyszczania  wskazana jest dieta wg grupy krwi.

 

 Przed zastosowaniem oczyszczania warto wzmocnić organizm, w zależności od potrzeb, wybranym preparatem wielowitaminowym:
Seria Vital - dla odpowiedniej grupy krwi,
Full Spectrum - dla wszystkich, młodzieży i dorosłych
Lion Kids - dla małych dzieci,
Senior Formula - dla dorosłych, zmęczonych psychicznie i fizyczne, niewłaściwie odżywiających się

AC Zymes  - dostarcza żywych kultur bakteryjnych dla prawidłowej mikroflory jelit. 

Nopalin ze względu na wysoką zawartość błonnika nopal pomaga usuwać z organizmu toksyny, ułatwia regularne wypróżnianie, stwarza odpowiednie warunki do rozwoju przyjaznej flory jelitowej.

C 500 -  Witamina C naturalnego pochodzenia z bioflawonoidami

Polinesian Noni - stosować 30 ml na czczo profilaktycznie - oczyszcza krew, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu. Wykazuje właściwości adaptogenne. Pobudza naturalne mechanizmy obronne
lub
Zenthonic - silny antyoksydant o działaniu  ogólnie wzmacniającym

 

Warto też stosować okresowo w zależności od potrzeby inne preparaty oczyszcające:


Pure Yucca - raz na pół roku profilaktycznie 1-3 kaps. w dużą ilością wody (1-2 szklanek/kaps.) Przyspiesza metabolizm, wzmacnia i reguluje naturalne procesy usuwania toksyn. Oczyszcza w ten sposób praktycznie cały organizm: przewód pokarmowy, stawy, jelita. Reguluje procesy wydalania. Szczególnie polecana dla osób z grupą krwi O i A dla oczyszczenia stawów s toksyn.

 Lucerna siewna, posiada chlorofilinę rozpuszczalną w tłuszczach, czyli idealnie działającą na środowisko jelit.. Dobry preparat(alkalizujący) na stany zapalne przewodu pokarmowego,

 Chlorofilina zapobiega namnażaniu się bakterii i hamuje rozkład pewnych białek poprzez cykle enzymatyczne, które uwalniają przykre zapachy. W związku z tym oprócz walorów zdrowotnych jest jeszcze walor kosmetyczny chlorofilu.

OREGANO OIL - buteleczka wystarcza na 2-miesięczną kurację, źródła podają, że związki zawarte w oregano mają działanie oczyszczające z bakterii i grzybów.

 

Oczyszczania organizmu nie przeprowadza się w okresie ciąży i karmienia piersią!!!

Należy unikać następujących produktów żywnościowych:
• produktów skrobiowych o wysokim IG,
• cukrów i wszelkich jego wyrobów, słodzików,
• mleka i jego przetworów kupowanych w sklepie (dozwolone naturalne „ze wsi")
• owoców (oprócz cytryn i kwaśnych grejpfrutów),
• produktów fermentowanych - serów pleśniowych, surowej kiszonej kapusty i ogórków, tofu z soi,
• czarnej kawy i czarnej herbaty,
• żywności panierowanej,
• alkoholu i octu spirytusowego,
• proszków do pieczenia, przypraw z gotowych mieszanek ziołowych zawierających glutaminian sodu, gumy do żucia, ketchupu, pikli, musztardy, majonezu, chrzanu w occie, gotowych sosów,
• hamburgerów, chipsów, chleba graham na pszenicy, krakersów,
• masła orzechowego, wszelkich olejów (oprócz: z siemienia lnianego tłoczonego na zimno, oliwy z oliwek tłoczonej na zimno, oleju z pestek winogron), margaryn i mixów,
• wędlin zawierających konserwanty i MOM - mieszanka zmielonych kości, chrząstek, skóry itp.

 

Reakcja Jarisha - Herxheimera czyli skutki działania ziołowych składników zawartych np. w ParaproteX, ImmunAid (Vilcacora), Virago, Pure Yucca.

 

Objawem reakcji Herxheimera jest pogorszenie samopoczucia. osoba odnosi początkowo wrażenie że zioła  jej nie pomagają lub nawet szkodzą. W miarę kontynuacji stosowania objawy będą coraz słabsze aż w końcu znikną wraz z oczyszczeniem się organizmu z toksyn.

Proces ten może trwać od kilku tygodni poprzez kilka miesięcy nawet w trudnych sytuacjach do roku czasu.

Dlaczego tak jest?

Przede wszystkim należy wiedzieć, iż proces sprawnego wydalania toksycznych związków z naszego organizmu zależny jest od sprawności działania głównych kanałów oczyszczania w naszym organizmie. Należą do nich przede wszystkim:

jelita, wątroba, nerki oraz układ limfatyczny

Kiedy główne kanały wydalnicze są niesprawne, nasz organizm ratując się uruchamia zastępcze kanały takie jak np.

- skóra w tym stopy, pocimy się, mamy krostki, plamy, swędzenie, łuszczenie się, rany,

- noso-gardziel ( pokasływanie, chrząkanie, smarkanie),

- oczy ( ropienie, zaczerwienienia),

- a u kobiet dodatkowo pochwa (upławy i inna forma wydzieliny).

Najczęstsze objawy reakcji Herxheimera to: biegunka, ból brzucha,  bóle głowy, bóle mięśniowe i kostne, bóle zębów, świąd, wysypki skórne, pocenie się, nieżyt nosa, kaszel, bóle stawów, bóle kręgosłupa,  zawroty głowy, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy, nadpobudliwość psychiczna, lęk i niepokój, trudności w koncentracji uwagi, swędzenie i pieczenie oczu.

Objawy mogą się zmieniać jak w kalejdoskopie. Jedne objawy będą znikać a pojawiać się inne i tak w kółko. Czasami wszystkie objawy rekcji Herxheimera mogą ustąpić na kilka lub kilkanaście dni, a po tym czasie znowu powrócić.

Warto, zatem poznać działanie naszego organizmu, jego głównych kanałów oczyszczania odpowiedzialnych za sprawne usuwanie toksyn oraz analizować prawidłową sytuację zamiast ulegać panice w wyniku niezrozumienia procesów kuracji oczyszczającej.

W końcu objawy będą coraz słabsze aż znikną zupełnie. Dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i kontynuować kurację w celu usuwania toksyn, a tym samym wzmacniania układu obronnego organizmu i regenerowania chorych tkanek.

Kupuj taniej - zapisz się do klubu Calivita

 

Więcej informacji: metoda dr Volla na obciążenia pasożytami

Mikroskopowa analiza kropli krwi

Grzybica
Drożdżyca jelita grubego

Zestawienie chorób wywołanych przez pasożyty
Stopnie zanieczyszczenia organizmu